TERMIT CUP 2013 = SOBOTA 15.06.2013, DOKSY AREÁL TERMIT

Vzhledem k rozpisu DHL je letos TERMIT CUP posunutý až na polovinu června.

HOKEJBALU a Termitům ZDAR !!!

ROZPIS TERMIT CUP 2013 ZDE

PROPOZICE TURNAJE 2013

TERMIT CUP 2012 = SOBOTA 09.06.2012, DOKSY AREÁL TERMIT

Vážení příznivci hokejbalu,

rok se s rokem sešel a máme tu nový ročník hokejbalového turnaje TERMIT CUP. Letos s pořadovým číslem 3.
Opět máme připravenou kvalitní akci s dalšími zlepšeními s využitím zkušeností a ponaučení z předchozích dvou ročníků.
Rádi opět přivítáme tradiční soupeře, ale samozřejmě stejně rádi si zahrajeme proti těm, které jsme doposud nepoznali.
V tento rok jsme posunuli trochu termín, aby vyhovoval i týmům, které budou již mít po ligové sezoně a mohou TERMIT CUP využít jako výbornou tečku za skončenou hokejbalovou sezonou.

Tedy dosti úvodních keců a pojďme k proposicím :

PROPOZICE VE FORMÁTU PDF ZDE.

PŘIHLÁŠKA - SOPISKA (XLS)

PŘÍJEZDOVÁ CESTA TERMIT (PDF)

ROZPIS TERMIT CUP 2012

TERMIT CUP 2011

Hokejbalisté Doks nepřipustili stěhování putovního Termit Cupu

Doksy – Po loňském květnovém debutu se i letos konal hokejbalový turnaj Termit Cup, tedy jeho druhý ročník.  V sobotu 7.5.2011 se tedydo areálu Termit opět začali sjíždět hokejbalisté z celého regionu - a nejen samotní hráči ale i početné zástupy jejich fanoušků. O tom však později. Turnaj se letos posunul trochu výše a byl rozšířen na šest účastnících se týmů (minulý rok pouze 4 týmy). To si samozřejmě vyžádalo mnohem větší přípravu na organizaci turnaje, zajištění zázemí a v neposlední řadě byl i změněn systém turnaje, kdy byly přihlášené týmy nalosovány do dvou základních skupin po třech. V nich byly odehrány vzájemné zápasy každý s každým a vítězové obou skupin, měli automaticky zajištěnou účast v semifinále. Druzí a třetí v jednotlivých skupinách se následně utkali křížovým systémem o postup do semifinále. Poražení z těchto duelů sehráli tzv. looserfinale o konečné páté místo v turnaji.
Dokští tentokráte postavili celky dva a následnou účast na turnaji potvrdily také již známé celky z minulého ročníku HSÚ Koliba B Ústí n.L. a HSÚ Sharks Neštěmice, oba učastníci 2. ústecké oblastní hokejbalové ligy. Nováčky turnaje byl celek HbC Orlík Ústí n.L., účastník 1.ústecké OHbL a také liberecký hokejbalový tým Azyl Vosy.
Po odehrání zápasů základních částí to vypadalo, že áčko dokského výběru nemůže nalézt tu správnou vítěznou vlnu a po prohrách s Azyl Vosy 3:4 (na samost. náj. 1:2) a 3:6 s týmem HBC Orlík obsadili až 3 místo zákl. hrací části. Oproti tomu dokské béčko potvrdilo předpoklady a po vítězství 3:0 na Sharks a trochu odevzdané prohře na Kolibou B 2:9 obsadilo v zákl. části místo druhé. Tyto výsledky s sebou přinesly nečekané dokské derby již ve čtvrtfinále turnaje. HBC Doksy B šli do čtvrtfinále otevřenou horu, která zpočátku nesla svoje ovoce a brzy byl stav 2:1 pro B-výběr Doks. V druhé polovině zápasu však rychle docházely síly a také dosti vázla kombinační hra. Naopak výběr A potvrdil svoji kompaktnost a konečně našel také přesnost ve svých zakončeních. Poměrně rychle tedy otočil skoré ve svůj prospěch. Spousty chyb v rozehrávkách dokského béčka nakonec  skončily jednoznačnou výhrou A-čkového soka poměrem 5:2. Jak se později ukázalo, tento duel byl klíčovým pro další vývoj turnaje. Dle předpokladů si celek Azyl Vosy poradil s týmem Sharks Neštěmice také po výhře 3:0 postoupil do semifinále turnaje, kde na sebe ve vzájemných duelech narazily znovu celky HBC Doksy A a HBC Orlík Ú.n.L. a týmy Koliba B Ú.n.L. a Azyl Vosy Liberec.
Doksy A v semifinále již neváhaly a důslednou hrou, zajištěnou obranou a především díky přesným střelám nejlepších dokských střelců Jiřího Kavana a Zdeňka Kubína porazily prvoligový Orlík poměrem 4:2 (překvapení turnaje). Nutno podotknou, že i dokský gólman (Pavel Landa) podržel v tomto utkání svůj celek několika úspěšnými zásahy.
Dokský Termit Cup tedy pro tento rok zůstává doma díky celkovému vítězství HbC Doksy A.
Forza HbC Doksy !!!

FINÁLE:
HSÚ Koliba B Ú.n.L.          HBC Doksy A               2:6

O 5. místo:
Sharks Neštěmice          HbC Doksy B                  3:2 (SN 2:0)

Konečné pořadí turnaje :
1. HbC Doksy A
2. HSÚ Koliba B Ú.n.L.
3. HBC Orlík Ú.n.L.
4. Azyl Vosy Liberec
5. HSÚ Sharks Neštěmice
6. HbC Doksy B

Sestavy domácích :
HbC Doksy A:
Pavel Landa (B), Jirka Hornek, Patrik Kubín, Zdenda Kubín (C), Jirka Kavan, Petr Šourek, Pepa Vacek, Vladimír Pecold, Libor Kavan (nedohrál pro zranění kotníku)

HbC Doksy B: Tibor Hrdlička (B), Milan Lukeš, Jirka Ježek, Michal Fiřt, Marek Gerda, Pepa Franěk, Mára Listoň (C), Ondra Handl, Roman Bláha

Malinko ze statistiky domácích :
Nejlepší střelci Doksáků :           Jirka Kavan – 7 gólů , Zdenek Kubín – 7
Nejlepší nahrávači Doks:             Mára Listoň – 4, Jirka Kavan – 4, Jirka Hornek - 4
Nejtrestanější hráč Doks:            Mára Listoň – 5 trestů (po 1 minutě)

V neposlední řadě děkují HbC Doksy všem následujícím sponzorům za podporu akce :
YEScom – satelity a počítače, p. Kozelková – Ovoce & Zelenina, Květinářství Marcela Breychová, Jana Knotová - Trafika na náměstí, Lucie Vrabcová - Trafika na Lipovém náměstí.

Zvláštní dík patří panu senátorovi a místostarostovi města Doksy ing. Karlu Kapounovi za podporu a za to, že přišel mezi Dokské hokejisty zahájit turnaj a popřát našim chlapcům hodně zdaru.

Věříme, že turnaj Termit Cup je již zavedenou tradicí v hokejbalovém kalendáři severočeských týmů, a že i napřesrok se posuneme a uspořádáme opět lepší, větší a ještě lépe zajištěnou hokejbalovou akci. Kladné ohlasy všech zúčastněných týmů a jejich hráčů nás stimulují k další práci a vidíme, že naše snaha má smysl.

Mára Listoň
předseda HbC Doksy